(+۹۸) ۵۱۳۷۶۶۵۵۹۸

دبیرستان دخترانه (دوره اول و دوم)

شما اینجا هستید: صفحه اصلی دسته‌بندی نشده
20 نوامبر
2017

جای بحث و تردید نیست که بزرگترین سرمایه توسعه ، پیشرفت و تعالی یک کشور ، توسعه انسانی است و توسعه معنوی را هم اگر داخل همین توسعه انسانی ببینیم ، کشوری که این سرمایه را ندارد ، امکان ندارد که بتواند به خوبی از سرمایه های دیگرش استفاده کند .

شکی نداریم که پرورش نه تنها هم ردیف آموزش است ، بلکه دارای اولویت است.

این پرورش است که می تواند نوجوانان ما را برای آموزش و یادگیری بهتر آماده کند و بسیاری از مشکلات آموزشی، به مساله پرورش برمی گردد.اگر امر پرورش سرمایه گذاری اصلی ما باشد ،  آموزش نیز به موازات آن  در سطح بالایی قرار خواهد گرفت. البته کیفیت آموزش همواره مورد بحث بوده و اگر هر زمانی بگوییم کیفیت بالاتر مطلوب ما می باشد، این سخنی به گزاف نیست.

آموزش به معنای پر کردن حافظه نیست . معلم باید کتاب ها را برای دانش آموز قابل فهم کند . ولی چنانچه   دانش آموز را برای حفظ آن مکلف کند ، یعنی آموزش و پرورش حفظ محوری  که هدف نهایی آن نمره می باشد. قطعا ما به دنبال چنین آموزشی  در دبیرستان دخترانه علامه طباطبایی نیستیم.

دبیرستان دخترانه غیر دولتی علامه طباطبایی در سال ۱۳۹۲ با مدیریت سرکار خانم فیروز کوهی و هدف ارایه خدمات آموزشی نوین در مقطع دبیرستان تاسیس گردید و توانسته است با استفاده از دبیران متخصص و مجرب قابلیت خود را در پرورش فرزندان خلاق و مسئول به اثبات برساند. همچنین با اعتقاد به قانون مداری و نظم و انضباط جریان اجتماعی شدن دانش آموزان را تسهیل نموده تا از آفتهای اجتماعی آسیب نبینند.

دبیرستان دخترانه غیر دولتی علامه طباطبایی در دوره اول و دوم از پایه هفتم تا یازدهم فعالیت داشته و هر ساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این دبیرستان به دانشگاه های معتبر راه می یابند.