(+۹۸) ۵۱۳۷۶۶۵۵۹۸

تاریخچه مجتمع

شما اینجا هستید: صفحه اصلی مطالب
27 مه
2018

موسسه آموزشی علامه طباطبایی در سال ۱۳۶۸ با هدف تربیت کودکان برای ساخت آینده ای بهتر و نهادینه کردن فضایل اخلاقی در کودکان ؛ با همت جناب آقای غلامعلی مقدسیان شهیدی در شهر مشهد مقدس شروع به فعالیت نمود و در همان سال با موافقت اداره امور مدارس غیر انتفاعی کشور شروع به پذیرش دانش آموز نمود.

دبستان علامه یک با حضور ۱۵۰ دانش آموز پسر در دو شیفت با مدیریت جناب آقای غلامعلی مقدسیان شهیدی تاسیس و آغاز بکار کرد. با توجه به اینکه این دبستان اولین دبستان غیر دولتی سطح شهر مشهد بود با مشکلات و موانع متعددی از جمله نداشتن بودجه دولتی ، مشکلات مالی، مشکلات مکان و لوازم آموزشی مواجه بود.

جناب آقای مقدسیان؛ به عنوان موسس موسسه آموزشی علامه طباطبایی با توجه به تجربه کاری چندین ساله در تدریس از دبستان تا دبیرستان و دانشگاه، ریاست اداره و معاونت کل آموزش و پرورش و مرکز تربیت معلم و عشق به هدف خود با مشکلات و موانع مواجه و از آنها سر بلند بیرون آمد و به صورت مستمر به مدت ۲۸ سال این موسسه را با بهترین شرایط اداره نمود.

این موسسه در حال حاضر دارای ۱۴ مدرسه که شامل:

– ۵ دبستان پسرانه

– ۳ دبستان دخترانه

– ۲ دبیرستان پسرانه (دوره اول و دوم)

– ۲ دبیرستان دخترانه (دوره اول و دوم)

– آموزشگاه زبان مستقل

و ۲ مدرسه غیر دولتی خیریه که از محل درآمد مدارس مذکور اداره می شود، می باشد. جمعا بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز دختر و پسر در این مدارس با بهترین امکانات و تجهیزات علمی و آموزشی مشغول تحصیل می باشند.

موسسه آموزشی علامه طباطبایی تا کنون با فراهم کردن امکانات آموزشی و رفاهی مناسب از قبیل کتابخانه، تجهیزات پیشرفته سمعی و بصری ، سایت کامپیوتر، راه اندازی آزمایشگاهها  و کارگاه های آموزشی و تحقیقاتی کامپیوتر، فنی و حرفه ای، زبان و ریاضی، سلف سرویس، اردوگاه اختصاصی  گامهای موثری در جهت ارتقاء امور آموزشی و پژوهشی و رفاهی دانش آموزان تا سطح مطلوب برداشته است.